Genç Aktiviteleri

Genç Aktiviteleri

Fiziksel aktiviteler yapmak gençlerin hem fiziksel hem de ruhsal gelişimleri açısından çok önemlidir. Avrupa Birliği ülkelerinin tavsiye kararı uyarınca 5-18 yaşları arasındaki çocuklar ve gençler haftanın birkaç gününde günde en az 60 dakika orta-yüksek tempoda olacak şekilde kalp atışını ve solunum hızını arttıran fiziksel aktivitede bulunmalıdırlar. Peki, hem açık havada temiz hava alarak hem de eğlenerek yapılabilecek aktiviteler nelerdir?

Voleybol
File ile ikiye bölünmüş bir alan üzerinde iki takım tarafından oynanan oyun gençlerin eğlenerek fiziksel aktivite bulunması için en iyi seçeneklerden biridir. İki eşit gruba ayrılan takımların voleybol oynamak için ihtiyacı olan tek şey voleybol topudur.  Takımların topu rakip alana gönderirken topa en az bir kere kendi sahaları içinde vurulmaları gerekir. Top oyuna servis ile sokulur, servisi atan oyuncu topu filenin üzerinden rakip alana gönderir.

Bisiklete Binmek
İçinde rekabetin olmadığı bu aktiviteyle arkadaşlarınızla kaliteli vakit geçirebilirsiniz. Aynı zamanda vücudunuzdaki bütün kasları çalıştırdığınız için günlük aktivite sürenizi de en keyifli şekilde geçirmiş olursunuz.

Yüzmek
Hem arkadaşlarınızla yarışlar yaparak hem de birlikte yüzmenin tadını çıkararak yapabileceğiniz aktivite de yüzmek. Üstelik yüzme hem havuzda hem denizde hem yaz hem de kış aylarında yapabileceğiniz bir aktivitedir.

Paten Kaymak
Her ne kadar paten kaymayı öğrenmenin ilk şartı düşmeyi öğrenmektir dense de öğrenme aşaması atlatıldıktan sonra en keyifli aktivitelerden biri olduğu şüphesiz. Yalnız paten kayarken güvenlik için gerekli kask, kolluk vb. donanımları mutlaka kullanmak gerektiğini de unutmamak gerek.

www.koy.com.tr adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Siyahkalem inşaat şirketi tarafından hayata geçirilen Köy hakkındaki detaylı bilgiye http://www.koy.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-mail Adresiniz Asla Paylaşılmaz. Required fields are marked *

*


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>