KÖY’de Spor

KÖY’de Spor

Hangi Spor Ne Kadar Kalori Yaktırır?
Hem beslenmenize dikkat edeceksiniz hem de sevdiğiniz sporu yaparak kalori yakacaksınız. Peki, hangi spor bir saatte ne kadar kalori yaktırıyor? Yakacağınız kaloriye göre yapacağınız aktiviteyi seçmek için gerekli bilgiler ise şöyle:

Koşu Yapmak: Pek çok kası aynı anda çalıştıran koşu, açık havada da keyifle yapabileceğiniz bir aktivite. Koşmak saatte 634 kalori yaktırır.

Yüzmek:  Yüzmek saatte 270 kalori yaktırır. Yüzmek güç gerektirir ve bu yüzden hem daha fazla kalori harcatır hem de vücudunuzun şekle girmesine yardımcı olur.

Yoga: Yoga saatte 166 kalori yaktırır. Elbette yoga yaparak yakacağınız kalori ile birlikte yoganın ruhunuza kattığı dinginliği de hesaba katmadan olmaz.

Aerobik: Aerobik saatte 380 kalori yaktırır. Aerobik sabit hareketler ve ter atma faktöründen dolayı en iyi kilo yakma yöntemlerinden biridir.

Kick box: Kick box saatte 700 kalori yaktırır. Yaptığınız her tekmeleme hareketi size kalori yaktırır ve her tekme ve yumruk hareketi kasınızın gücünün ve dayanıklılığının gelişmesine yardımcı olur.

Bisiklete Binmek: Bisiklete binmek hem yalnız hem de grup halinde yapabileceğiniz keyifli bir spor dalı olmakla birlikte saatte 666 kalori yaktırır.

Paten Kaymak: Patenle kaymak da koşmak gibi aynı anda birçok kasınızı çalıştırdığından ve güç de gerektirdiğinden saatte 913 kalori yaktırır.

Siyahkalem inşaat şirketi tarafından hayata geçirilen Köy hakkındaki detaylı bilgiye http://www.koy.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-mail Adresiniz Asla Paylaşılmaz. Required fields are marked *

*


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>