Siyah Kalem KÖY! 36 ay sıfır faiz fırsatı ile Emlak Konut GYO güvencesiyle satışlar başladı – Emlakpencerem.com

Siyah Kalem KÖY! 36 ay sıfır faiz fırsatı ile Emlak Konut GYO güvencesiyle satışlar başladı – Emlakpencerem.com

Siyah Kalem KÖY! 36 ay sıfır faiz fırsatı ile Emlak Konut GYO güvencesiyle satışlar başladı

Emlak Konut GYO-Siyahkalem Mühendislik ile ortak olarak inşaa edilecek olan Zekeriyaköy bölgesine ivme kazandıracak KÖY tanıtıldı. KÖY kapsamında hayata geçirilecek olan toplam konut miktarı ise bin 167 adet olacak.

Emlak Konut GYO ve Siyahkalem Mühendislik tarafından ortaklaşa olarak İstanbul’un en hızlı gelişen ilçesi Zekeriyaköy’de 467 bin metrekarelik alanda inşaa edilecek olan KÖY düzenlenen basın lansmanı ile görücüye çıktı.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdür Yardımcısı Hakan Akbulut, KÖY‘ün gerçekleştirileceği arazinin ayrıntılıca incelendiğini belirterek, “Bütün Emlak Konut projelerinde olduğu gibi KÖY’ü de etrafa duyarlı, depreme dayanıklı bir konsept tasarılayarak geliştirdik” diye konuştu.

Emlak Konut GYO Genel Müdür Yardımcısı Akbulut, Siyahkalem Mühendislik ortaklığıyla Zekeriyaköy bölgesinde toplamda 467 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek olan KÖY’ün tanıtıldığı basın toplantısında, arazinin planlanma yapılmadan önce İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi tarafından ayrıntılı biçimde incelendiğini, korunmasına ihtiyaç duyulan ağaçların tamamına yönelik tespitler yapılarak ilmi bir rapor hazırlandığını anlattı.

KÖY bu doğrultuda imar tasarısı çalışmasının başlatıldığını belirten Akbulut, yoğun ve nitelikli ağaç dokusunun bulunduğu alanlarda yapılaşmayı öngören işlevler getirilmediğini, buraların yeşil alan olarak planlandığını ifade etti..Bitki örtüsünün korunmasına dikkat edilerek sonradan ağaçlandırılan alanlarda bile yapılaşmayı öngören işlev alanlarının ayrılmadığını vurgulayan Akbulut, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bütün Emlak Konut GYO projelerinde olduğu gibi KÖY de çevreye duyarlı, sağlıklı, depreme dayanıklı, konut stoğuna önem veren bir konsept tasarlanarak geliştirildi. Emlak Konut olarak 2003 senesinden bu yana bilhassa İstanbul olmak üzere ülkemizin çeşitli yerlerinde arsalarımız üzerinde insanımızın daha kaliteli ve nitelikli şekilde yaşamasını tedarik etmek için büyük ölçekli projeler ürettik.”

– “Proje yaptığımız yere değer üretiyoruz”

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Akbulut, “Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve 3. Havalimanı inşaatları dolayısıyla gerçekleştirilen ağaç kesimleri hatırlatılarak, KÖY haricinde bu bölgede başka inşaat çalışmalarının olup olmayacağına” ilişkin bir soru üzerine, şunları söyledi:

“Bizim şu anda KÖY dışında orada bir arsamız yok. Tabii bu ilerde de olmayacak anlamına gelmiyor. Kesilen ağaç bizimle ilgili değil, 3 milyon ağaç kesildi diyorsunuz ancak ben şundan eminim ki o 3 milyon ağacın yerine hükümetimiz belki 5 milyon ağaç dikecektir. Ayrıca bizim proje yaptığımız yerde okul da yapıyoruz. Biz o okulu, parkı, camiyi KÖY için değil, bölge için yapıyoruz. Çevredeki yaşam alanlarının ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. Dolayısıyla bu anlamda proje yaptığımız yere değer üretiyoruz.”

– “KÖY, yaşama alanlarından soyutlanmış bir proje değil”

Siyahkalem Mühendislik Finans Direktörü (CFO) İbrahim Kahraman ise KÖY’ün, bin 167 konut ve 15 bin metrekarelik bir çarşıdan oluştuğunu ve yatırım değerinin 1,3 milyar lira olduğunu bildirdi.

Bugün onlarca konut projesinin gerçekleştirildiği İstanbul’da, KÖY’ün etrafı yüksek duvarlarla çevrili, yaşama alanlarından soyutlanmış bir proje olarak değil, bulunduğu bölgeyle organik ilişki içinde bir yaşam alanı olarak tasarlandığını anlatan Kahraman, 3 ve 11 Mayıs 2012 tarihinde halka açık iki oturum halinde gerçekleştirilenEmlak Konut GYO ihalesinde, en yakın rakibinden toplam gelirde 72 milyon lira ve arsa bedeli olarak en yakın rakibinden 33 milyon 400 bin TL fazla ödeyerek ihaleyi kazandıklarını hatırlattı.

Kahraman, KÖY’ün toplam konut alanının 206 bin metrekare olduğu bilgisini vererek, “Toplam 467 bin metrekare olan arazinin 50 bin metrekaresinin konut oturum alanı olarak projelendirildi. KÖY’de 80 metrekareyle 212 metrekare arasında değişen büyüklüklerde 420 adet apartman dairesi, 194 metrekare ile 215 metrekare arasında değişen büyüklüklerde 584 adet çift dubleksin yer aldığı 334 metrekarelik 74 sıra ev bulunuyor. KÖY’de büyüklükleri 335 metrekare ile 623 metrekare arasında değişen büyüklüklerde 68 ikiz villa ile 691 metrekarelik 21 müstakil villa da yer alıyor” diye konuştu.

Yatay konseptle tasarlanmış KÖY’ün 2,5 katlı, 6,5 metre yüksekliğinde konutlardan oluşacağını dile getiren Kahraman, müşterilere doğayla içiçe yaşam alanının sağlandığı bir yapı olacağını ifade etti.

KÖY’e bu ay itibariyle başlayacaklarını ve KÖY’ün toplamda 3 fazda gerçekleştirileceğini dile getiren Kahraman, konutların 1. fazının 2016 son baharında, toplamının ise 2018’de bitirilmesini öngördüklerini söyledi. Kahraman, KÖY’de, konutların metrekaresinin 5 bin liradan başlayan fiyattan satışa sunulacağını bildirdi.

– “KÖY, Türkiye’de bir ilke imza atarak Leed for Neighborhood sertifikasını almak için başvurdu”

İbrahim Kahraman, KÖY’ün, Türkiye’de bir ilke imza atarak “Leed for Neighborhood” sertifikasını almak için başvurduğunu açıkladı.

Kahraman, bu sertifikayı alabilmenin koşulları arasında bulunan “ailelerin temel ihtiyaçlarını yerleşim içerisinde yürüme mesafesinde giderilebilmesi”, “ekolojik düzenin bozulmaması için ışık kirliliğini azaltıcı gece aydınlatması”, “ekolojik özelliklerinin ve biyolojik çeşitliliğin korunmasına yönelik peyzaj tasarımı”, “insan sağlığına zararlı etkisi olan inşaat malzemelerinin kullanılmaması”, “alerjik veya kanserojen malzemelerin yasaklanması”, “inşaat sürecinde çevreci kalite kontrol önlemlerinin uygulanarak çevresel bozulmanın ve kullanım sürecinde ortaya çıkacak insan sağlığına zararlı problemlerin minimumda tutulması” gibi kriterlerin yerine getirileceğini söyledi.

Akıllı ev otomasyon sistemine sahip olan köy evlerinin, hayatı kolaylaştıran birçok detay ve konfor sunduğuna işaret eden Kahraman, konut sahiplerinin gerektiğinde, otomatik programlanabilir özelliğiyle aydınlatmayı ve ısıtmayı uzaktan kontrol edebileceğini ve KÖY’ün 24 saat güvenlik sistemi, kameralı izleme sistemleri, itfaiyeye bağlı yangın alarm sistemi ve herhangi bir kaçak durumunda kendini kapatabilen doğalgaz alarm sistemiyle güven dolu bir hayat vadettiğini aktardı.

KÖY’de, hemen her ihtiyacı karşılayacak 15 bin metrekarelik açık bir çarşının yer alacağını dile getiren Kahraman, “KÖY’de 1 anaokul, 1 ilkokul, bin 600 metrekare otopark, bin 600 metrekare kapalı spor alanı ve 400 metrekarelik kafeterya alanının yanı sıra 2 tenis kortu, 4 basketbol sahası ve 3 açık havuz yüzme havuzu yer alıyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve 3. Havalimanı’na yakın olan KÖY, Maslak’a 20 dakika, Hacıosman Metro İstasyonu’na 12 dakika, Sarıyer İDO’ya 10 dakika mesafede yer alıyor” diye konuştu.

Siyahkalem inşaat şirketi tarafından hayata geçirilen Köy hakkındaki detaylı bilgiye http://www.koy.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-mail Adresiniz Asla Paylaşılmaz. Required fields are marked *

*


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>