Siyahkalem‘in KÖY‘ünde metrekare 5.500 TL – Aksam.com.tr

Siyahkalem‘in KÖY‘ünde metrekare 5.500 TL – Aksam.com.tr

Siyahkalem Zekeriyaköy’de hayata geçireceği KÖY’ü metrekaresi 5.500 TL’den satışa sundu. KÖY’ün tasarımı dünyaca ünlü Sir Hopkins’e ait.

1977 yılından bu yana  kurulan ve günümüze kadar yurtiçi ve yurtdışında pek çok projeye imza atan Siyahkalem Mühendislik ve İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti., ilk gayrimenkul geliştirme projesini Zekeriyaköy’de Emlak Konut GYO ortaklığıyla hayata geçiriyor. Metrekaresi 5500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan KÖY 467 bin metrekare alan üzerinde, Toplam 1.167 konut ve 15.000 metrekarelik bir çarşıdan oluşuyor. KÖY’ün yatırım değeri ise 1.3 milyar TL.

KÖY ile ilgili bilgi veren Siyahkalem CFO’su İbrahim Kahraman, “Bugün onlarca konut projesinin gerçekleştirildiği İstanbul’da, KÖY etrafı yüksek duvarlarla çevrili, yaşama alanlarından soyutlanmış bir proje olarak değil bulunduğu bölge ile organik ilişki içinde olan bir yaşam alanı olarak tasarlandı” dedi. KÖY isminin doğaya ve toprağa yakınlığı simgelediğini ifade eden Kahraman, KÖY’ün tasarımında uzun saçaklı yapılardan ve eski İstanbul evlerinden, esinlenildiğini sözlerine ekledi.

AĞAÇ SAYISI EKSİLMEZ

Emlak Konut GYO Genel Müdür Yardımcısı Hakan Akbulut ise KÖY‘ün çevreye duyarlı, ağaca ormanı değer veren bir proje olarak hayata geçirildiğini belirterek, “Bugüne kadar Emlak Konut’un hiçbir projesinde başlangıçta 100 olan ağaç sayısı, 99’a inmedi. Tüm projelerimizde  ağaç sayısını artırıyoruz” dedi.

72 milyon TL fazla verdi

3 ve 11 Mayıs 2012 tarihinde halka açık iki oturum halinde gerçekleştirilen Emlak Konut GYO ihalesinde en yakın rakibinden toplam gelirde 72 milyon TL ve arsa bedeli olarak ise en yakın rakibinden 33 milyon 400 bin TL fazla ödeyerek ihaleyi kazandıklarını söyleyen Kahraman, KÖY’ün İngiliz mimar Sir Hopkins tarafından tasarlandığını söyledi.

691 metrekarelik villa var

KÖY’de toplam 467 bin metrekare arazinin 50 bin metrekaresi konut alanı olarak projelendirilmiş. 80 – 212 metrekare arasında 420 apartman dairesi, 194 – 215 metrekare arasında 584 çift dubleksin yer aldığı KÖY’de ayrıca 74 sıra ev, 68 ikiz villa ile 691 metrekarelik 21 müstakil villa da bulunuyor. Ayrıca KÖY’de konutların tamamı ‘akıllı ev’ olarak tasarlanmış.

 

Siyahkalem inşaat şirketi tarafından hayata geçirilen Köy hakkındaki detaylı bilgiye http://www.koy.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-mail Adresiniz Asla Paylaşılmaz. Required fields are marked *

*


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>