Köy’ün En Önemli Özelliklerinden “LEED Teknolojisi” Nedir?

Köy’ün En Önemli Özelliklerinden “LEED Teknolojisi” Nedir?

Günümüzde gayrimenkul projelerinin sürdürülebilir ve çevreci özelliklere sahip olmaları büyük önem kazanmıştır. Sadece bugünü değil gelecek nesilleri de düşünen bir proje anlayışı Leed Teknolojisini günümüzde adeta zorunlu kılmaktadır. Ülkemizde bu konuda öncülük yapan Zekeriyaköy KÖY, daha sürdürülebilir ve doğa dostu tasarım prensipleri yerleştirmiş ve dünya çapında en çok kabul gören yeşil bina sertifikasyon sistemi olan LEED’i benimsemiştir. Ülkemizde ilk defa LEED for Neighborhood Development (Yerleşimler için LEED) sertifikasını sahip olacak KÖY, gerek planlama, gerekse inşa sürecinde sertifika kriterlerine uyum sağlayacak olmasıyla ön plana çıkmaktadır.

Leed Sertifikası nedir? Öğrenmek İçin aşağdaki linki tıklayınız.

http://www.koy.com.tr/koy-projesi-sertifika.php

Siyahkalem inşaat şirketi tarafından hayata geçirilen Köy hakkındaki detaylı bilgiye http://www.koy.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-mail Adresiniz Asla Paylaşılmaz. Required fields are marked *

*


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>