Bosphorus Cup 2015’te KÖY teknesi ve ekibi yarıştı | Yasamgazetesi.com

Bosphorus Cup 2015’te KÖY teknesi ve ekibi yarıştı | Yasamgazetesi.com

İstanbul’un en önemli spor etkinliklerinden olan Turkcell Platinum Bosphorus Cup geçtiğimiz haftasonu gerçekleşti.

2(503)
Organizasyonun ana sponsoru KÖY, tekne sahiplerine yönelik bir davette hem yarışta KÖY’ü temsil eden “KÖY Sailing Team”i tanıttı, hem de yelken sporuna genç yaşta gönül vermiş sporcuları ödüllendirdi. Ünlü yelkenci Sinan Sümer’in antrenörlüğüyle yarışan teknede başarılı yelkencilerle beraber sportmen kişiliğiyle tanınan yazar Ece Vahapoğlu da yarıştı.

3(428)

Zekeriyaköy’de, birçok uluslararası ödül sahibi İngiliz mimari grup Hopkins Architects’in tasarladığı KÖY, bulunduğu bölge ile organik ilişki içinde, yatay mimarinin uygulandığı bir yaşam alanı olarak projelendirildi. Doğa ve yaşam çevreyle içiçe planlandı. Yemyeşil, bisiklet ve koşu parkurlarıyla spor yapmaya olanak veren KÖY, doğa ile uyum içinde bir spor dalı olan yelkeni benimseyerek, spora da destek vermeyi seçti. Bu yıl 14.sü düzenlenen Bosphorus Cup’ın Ana Sponsoru olan KÖY, kentin bu güzel spor etkinliğinde ayrıca, adına oluşturulan bir tekneyle yarıştı.

KÖY Sailing Team 1

Yarışlar öncesinde tekne sahiplerine yönelik bir etkinlik düzenleyen KÖY CFO’su İbrahim Kahraman, “Biz KÖY’ü hayal ederken doğayı bütün öğeleriyle; ağacıyla, toprağıyla, deniziyle hayal ettik. Doğanın imkanlarını KÖY’ün içinde en doğal haliyle sergilemek için 2,5 yıla yakın projelendirme dönemi geçirdik. Sahada uzun keşifler sonrasında belirlenen ağaçlarımızı taşıdık. Şimdide KÖY’ün içindeki yeni yerlerinde yemyeşil, mutlu ve sağlıklı yaşamalarını sağlıyoruz. İnsanlar iyi bir yaşam sürsünler, spor yapsınlar, rüzgarı hissetsinler dedik. Bu fikirle, kendimizi anlatır ve kitlelerle buluşurken, doğa ile uyumlu bir spor yarışının da içinde olalım istedik. Turkcell Platinum Bosphorus Cup’da ana sponsoruz, ayrıca KÖY Sailing Team de iddalı ekibimizle yarışlarda yer aldı.

KÖY Sailing Team 2

KÖY, davetinde, genç yelkencileri de ödüllendirdi. Geleceğe yaşanır bir miras bırakma hedefiyle yola çıkan KÖY ve sahibi Siyahkalem, genç sporcuları farklı platformlarda desteklemeyi hedefliyor. Etkinlikte genç yelkenciler, yarışlar için ülkemize gelen ünlü Fransız yelkenci Lionel Pean ile sohbet etme fırsatı buldular. Sohbeti Bosphorus Cup’ın kurucusu Orhan Gorbon yönetti.

Siyahkalem inşaat şirketi tarafından hayata geçirilen Köy hakkındaki detaylı bilgiye http://www.koy.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-mail Adresiniz Asla Paylaşılmaz. Required fields are marked *

*


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>