İstanbul’dan “Köy – Zekeriyaköy Bosphorus Cup” Geçti

İstanbul’dan “Köy – Zekeriyaköy Bosphorus Cup” Geçti

İstanbul’un en önemli spor etkinliklerinden biri olan Turkcell Platinimi Bosphorus Cup 2015, 28-31 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. İlk gün gerçekleşen antrenman yarışının ardından, Caddebostan parkurunda iki yarış düzenlendi. Yarışların üçüncü gününde ise tekneler, trafiğe kapatılan İstanbul Boğazında izleyenlere görsel bir şölen yaşattı. Onlarca yelkenli Dolmabahçe – Tarabya arasındaki Boğaziçi parkurunda rüzgâra ve akıntıya karşı zorlu ve çok heyecanlı bir mücadele sergilediler. Sahilden ve şehrin birçok noktasında rahatlıkla izlenen yarış ayrıca internetten ve özel uygulamasıyla cep telefonlarından sonuçlarıyla lakip edilebildi. Turkcell Platinimi Bosphorus Cup 2015, yelken sporunu geniş kitlelerle buluşturan, ülkede futboldan sonra en çok izlenen spor etkinliklerinden biri olarak bu yıl 14. kez büyük ilgi gördü. Yarışa farklı kategorilerde katılan, 6 ülkeden 67 ekip son gün zorlu yine bir mücadele verdiler. Günlerce süren heyecanın sonunda farklı sınıflarda birinciler belli oldu. Turkcell Platinimi Bosphorus Cup’ın ünlü gümüş trolesinin 14. sahibi ise, genel klasmanda birinciligiyle Arkas Ilying Box oldu. Arkas Flying Box kupayı Turkcell Pazarlama Direktörü Dilara Demir Kısakürek’ten teslim aldı. Kalamış Mamada, renkli görüntülerin yaşandığı ödül Lörcninde, Can Yalmanın tasarladığı hor yıl birincisine devredilen gümüş kupa yeni sahibine bir yıl boyunca müzelerinde sergilemek üzere takdüıı edildi. İstanbul’un güzelliklerini tüm dünyayla paylaşarak önemli bir tanıtım görevi üstlenen organizasyon, Türkiye’de spor etkinlikleri konusunda öncü ORG Sports ile Türkiye Yelken Federasyonu taralından düzenleniyor. Organizasyona ismini veren Turkcell Platinıım’un önemli katkılarıyla düzenlenen “Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015’e; Zekeriyaköy KÖY, TAV Havalimanları, Nespresso ve ‘Ihe Grand Tarabya da destek verdi. Etkinliğin ana medya sponsorluğunu NTV Spor, ev sahipliğini İstanbul Büyiikşehir Belediyesi ve Türkiye Yelken Federasyonu üstlendi.

Siyahkalem inşaat şirketi tarafından hayata geçirilen Köy hakkındaki detaylı bilgiye http://www.koy.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-mail Adresiniz Asla Paylaşılmaz. Required fields are marked *

*


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>