Şık Duvar Kağıtlarıyla Evinizin Havasını Değiştirin

Ev dekorasyonunda son yılların en trend modası şüphesiz iç mekanlara bambaşka bir hava veren, lüks duvar kağıtları. Dekorasyon denilince ilk akla gelenler arasında yerini alan duvar kağıtları, zengin desenleri ve özelliklerinin yanı sıra, boyaya oranla daha kolay temizlenmesi ve zahmetsiz uygulanması ile de evlerimizin vazgeçilmezleri arasında yerini aldı.
Duvar kağıtlarını sadece duvarlarda değil; kapılarda, çekmecelerde, kitaplık raflarında ve dolaplarda olmak üzere evinizin çeşitli yerlerinde, dekorasyonunuzu tamamlayıcı ince bir dokunuş için kullanabilirsiniz.

evin_havasini_degistirin
Duvar Kağıdı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle işe evinizin duvarlarının, duvar kağıdı için uygun olup olmadığını belirlemekle başlayabilirsiniz. Eğer duvarlarda kabaran pürüzlü yüzeyler varsa bu yüzeyleri törpülemeniz gerekmektedir. İkinci aşamada ise kullanım amacınıza uygun duvar kağıdı türünü belirlemelisiniz. Tercih ettiğiniz duvar kağıtlarının kalitesi üzerindeki vinil miktarı ile belirlenir. Vinil miktarı arttıkça duvar kağıdının dayanıklılığı artar. Ancak vinilin çok fazla olması da duvarlarınızın hava almasını engeller.

Duvar Kağıdı Kullanımının Püf Noktaları

Duvarlarınıza uygun seçenekleri belirledikten sonra en önemli unsur renk seçimidir. Duvar kağıtlarınızın rengini seçerken evinizin ışık alma oranını, iç mekan aydınlatmalarınızı mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Eğer eviniz az ışık alıyorsa koyu renkli duvar kağıtlarını tercih etmemelisiniz. Böyle bir tercihte bulunursanız kağıt üzerindeki desenleri görmeniz fazlasıyla zorlaşacak ve odanız daha karanlık olacaktır.

Duvar kağıdı uygulamasını küçük bir odaya yapıyorsanız açık renkli, üzerinde geniş ve dik desenleri olan duvar kağıtlarını seçebilirsiniz. Böylece odanız daha ferah ve aydınlık bir görünüme kavuşacaktır.

Desenli duvar kağıdı seçimi yaparken odanın metrekaresine göre hareket etmenizde fayda var. İri veya üç boyutlu seçilen kağıtlar odayı dağınık ve dar gösterebilir. Küçük bir odaya seçim yapıyorsanız, desenleri birbirinden ayrı ve az olan modellere yönelmeli veya kendinden dokulu olanları seçmelisiniz.

Özellikle banyo ve mutfak gibi duvar kağıdının çok fazla nem ve suyla karşı karşıya kalacağı odalar için nemden ve sudan etkilenmeyen duvar kağıtları seçmelisiniz.

Siyahkalem inşaat şirketi tarafından hayata geçirilen Köy hakkındaki detaylı bilgiye http://www.koy.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-mail Adresiniz Asla Paylaşılmaz. Required fields are marked *

*


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>