KÖY, İkinci Kez Gerçekleştirdiği Makro Ekonomik Gündem Değerlendirmesini Ekonomist Timothy Ash ile Birlikte yaptı.

1

Ekonomist Timothy Ash’i, Siyahkalem’in davetlisi olarak 13 Ocak 2017 tarihinde İstanbul’daki KÖY satış ofisimizde misafir ettik. Ash, ekonomi basınıyla birlikte Türkiye’nin 2017 ekonomi gündemini değerlendirmek ve makroekonomik boyutta yatırım bakış açısını paylaşmak üzere bizlerle birlikte oldu.

16 yıldır Türkiye ekonomisini yakından takip eden Timothy Ash, gündemdeki olumsuzluklara rağmen Türkiye’nin hâlâ yatırım yapılabilir bir ülke olduğunu dile getirdi. Yatırımcının riski sevdiğini ancak belirsizliği sevmediğini sık sık dile getiren Ash “Riske bir fiyat biçersiniz ama belirsizliği ölçemiyorsunuz. Merkez Bankası’nın tedbirler alması gerekli. Türkiye yatırım yapmak için hâlâ iyi bir piyasa.” diyerek, Türkiye’nin makro finansal göstergeler açısından çok iyi noktada olduğunu, yatırımcının Türkiye’ye yatırım yaparken korkmaması gerektiğini belirtti.

Yabancılar için İstanbul’un gayrimenkul yatırımı açısından cazibesini korumasını, İstanbul’un tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerine ve Türk Lirası’nın yabancı para birimleri karşısındaki avantajlı değerine bağlayan Timothy Ash “Kuvvetli mali disiplin de buna ilave olarak Türkiye’yi yatırım yapılabilir bir ülke kılıyor” dedi.

2
Daha da büyüyeceğiz

Siyahkalem’in CEO’su İbrahim Kahraman da, dünya ekonomisindeki belirsizliklere dikkat çekerek, bu belirsizliklere rağmen Türkiye’de ve dünyada yaptıkları yatırımlardan bahsetti. Özellikle 2017’nin ikinci yarısında Siyahkalem’in farklı sektörlerde yapacağı yatırımlar ile organik büyümenin yanında inorganik olarak da büyümeye devam edeceğinin altını çizdi.

Cevap Yaz

E-mail Adresiniz Asla Paylaşılmaz. Required fields are marked *

*


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>