KÖY Zekeriyaköy, Türkiye Ve İngiltere’nin En Etkili Kadın Derneklerinden Kagider Ve Womankind’ı Bir Araya Getirdi.

kagider_koy

Siyahkalem’in davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Womenkind Başkanı Zulekha Rahman, KAGİDER Başkanı Sanem Oktar’ı ziyaret etti.

Başkanlığını Sanem Oktar’ın yapmakta olduğu ve girişimcilik yoluyla kadının güçlenmesini hedefleyen Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), kadının sadece ekonomik olarak değil politik ve sosyal olarak da güçlenmesini hedefliyor. KAGİDER, kadın girişimciliğini, kadınların eşitsiz ve dışlanan toplumsal konumlarının değişmesi ve ekonomik yönden güçlenmesini sağlayacağı için destekliyor.

Zulekha Rahman’ın temsilciliğini yapmakta olduğu İngiltere menşeili Womankind Derneği, kadın ve kız çocuklarının maruz kaldıkları şiddete yönelik koruma sağlanması, haklarının korunması, mesleki gelişimlerinin sağlanması ve geliştirmelerine yönelik platformlar oluşturuyor. Womankind, Afganistan, Kenya, Nepal, Gana, Uganda ve Tanzanya’da faaliyet gösteriyor. Womankind, 2015-2016 yılları arasında yürütmekte olduğu projelerle 13.9 milyondan fazla kadın ve kız çocuğuna ulaştı.

Her iki derneğin ortak hedeflerine yönelik uygulamakta oldukları projeleri ve yarattıkları platformları paylaşan dernek yöneticileri, 2017 yılı itibariyle her türlü proje ve duyuru desteğinde birlikte çalışmaya karar verdi. KAGİDER, Womankind Derneği’ni 23-24 Şubat tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek Kadın Tedarikçiler Sergi ve Forumu’na davet etti.

Siyahkalem Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Hülya Deniz “Siyahkalem ve KÖY Zekeriyaköy olarak kadınlar için dünya çapında etkili olan bu iki derneği bir araya getirmenin sosyal sorumluluk açısından çok önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz. Gelecekte, KAGİDER ve WOMENKIND partnerliği sonucunda oluşabilecek bir fayda kurum olarak bizleri çok mutlu edecektir.” dedi.

Cevap Yaz

E-mail Adresiniz Asla Paylaşılmaz. Required fields are marked *

*


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>