Zekeriyaköy: Şehrin Köy Hali

Sarıyer’in en eski köylerinden olan Zekeriyaköy’ün kuruluşu 18. yüzyıla kadar uzanır. Meyve bahçelerinin ve geniş ormanlık alanların hâkim olduğu bölge, verimli ve sakin karakterini koruyarak günümüze kadar gelen benzersiz yaşam alanlarından biridir.

1980’lerden itibaren genişlemeye ve kalabalıklaşmaya başlayan kentler, İstanbul insanını nefes almak için yeşili yeniden bulmaya yöneltmiştir.  Zekeriyaköy, o yıllardan beri bu kaçışın gözde alanı olmakla birlikte, içinde var olan doğanın nefesini, tarihin izlerini ve köyün samimiyetini korumayı başarmıştır. Bu yönüyle de hem köyün beden enerjisi ve ruh huzurunu birleştiren özelliklerini muhafaza ederken hem de bir şehirden bekleyeceğiniz tüm imkânları sunan bir yaşam alanına dönüşmüştür.

İstanbul’un en güzel jeolojik yapısına sahip Zekeriyaköy günümüzde hem köy yaşamının insan ömrünü uzatan ferahlığını sunarken hem de şehrin kalabalığından ve kaosundan uzak keyifle alışveriş yapma ve sosyalleşme imkânı sunmaktadır. Şehir içinde köy, köy içinde şehir hayatından mahrum kalmak istemeyen modern insanın istekleri böylece İstanbul’un doğa harikası köylerinden Zekeriyaköy’de tam anlamıyla karşılanmaktadır.

www.koy.com.tr

Siyahkalem inşaat şirketi tarafından hayata geçirilen Köy hakkındaki detaylı bilgiye http://www.koy.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-mail Adresiniz Asla Paylaşılmaz. Required fields are marked *

*


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>