Siyahkalem KÖY’e büyük ilgi! Mustafa Sandal reklamları işe yaradı mı? – Emlak Pencerem.com

Siyahkalem KÖY’e büyük ilgi! Mustafa Sandal reklamları işe yaradı mı? – Emlak Pencerem.com

Emlak Konut GYO güvencesiyle Siyahkalem Mühendislik ortak girişiminde İstanbul’un en hızlı gelişen lokasyonlarından biri olan Zekeriyaköy bölgesinde hayata geçirilen KÖY’de satışlar başladı. Siyahkalem KÖY tanıtımı sonrasında lansmana zel fiyatlarla satışlar hızla sürüyor. Siyahkalem KÖY kapsamında hayata geçirilecek olan toplam konut miktarı ise bin 167 adet olacak.

Emlak Konut GYO ve Siyahkalem Mühendislik tarafından ortaklaşa olarak İstanbul’un en hızlı gelişen ilçesi Zekeriyaköy’de 467 bin metrekarelik alanda inşaa edilecek olan KÖY satışlarına başlandı

– “Proje yaptığımız yere değer üretiyoruz”

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Akbulut, “Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve 3. Havalimanı inşaatları dolayısıyla gerçekleştirilen ağaç kesimleri hatırlatılarak, KÖY haricinde bu bölgede başka inşaat çalışmalarının olup olmayacağına” ilişkin bir soru üzerine, şunları söyledi:

siyahkalem-koy-zekeriyakoy-emlak-konut-gyo(1)

“Bizim şu anda KÖY dışında orada bir arsamız yok. Tabii bu ilerde de olmayacak anlamına gelmiyor. Kesilen ağaç bizimle ilgili değil, 3 milyon ağaç kesildi diyorsunuz ancak ben şundan eminim ki o 3 milyon ağacın yerine hükümetimiz belki 5 milyon ağaç dikecektir. Ayrıca KÖY yaptığımız yerde okul da yapıyoruz. Biz o okulu, parkı, camiyi KÖY için değil, bölge için yapıyoruz. Çevredeki yaşam alanlarının ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. Dolayısıyla bu anlamda KÖY yaptığımız yere değer üretiyoruz.”

– “KÖY, yaşama alanlarından soyutlanmış bir proje değil”

Siyahkalem Mühendislik Finans Direktörü (CFO) İbrahim Kahraman ise KÖY’ün, bin 167 konut ve 15 bin metrekarelik bir çarşıdan oluştuğunu ve yatırım değerinin 1,3 milyar lira olduğunu bildirdi.

Bugün onlarca konut projesinin gerçekleştirildiği İstanbul’da, KÖY’ün etrafı yüksek duvarlarla çevrili, yaşama alanlarından soyutlanmış bir proje olarak değil, bulunduğu bölgeyle organik ilişki içinde bir yaşam alanı olarak tasarlandığını anlatan Kahraman, 3 ve 11 Mayıs 2012 tarihinde halka açık iki oturum halinde gerçekleştirilen Emlak Konut GYO ihalesinde, en yakın rakibinden toplam gelirde 72 milyon lira ve arsa bedeli olarak en yakın rakibinden 33 milyon 400 bin TL fazla ödeyerek ihaleyi kazandıklarını hatırlattı.

Kahraman, KÖY’ün toplam konut alanının 206 bin metrekare olduğu bilgisini vererek, “Toplam 467 bin metrekare olan arazinin 50 bin metrekaresinin konut oturum alanı olarak projelendirildi. KÖY’de, 80 metrekareyle 212 metrekare arasında değişen büyüklüklerde 420 adet apartman dairesi, 194 metrekare ile 215 metrekare arasında değişen büyüklüklerde 584 adet çift dubleksin yer aldığı 334 metrekarelik 74 satılık sıra ev bulunuyor. KÖY’de büyüklükleri 335 metrekare ile 623 metrekare arasında değişen büyüklüklerde 68 ikiz villa ile 691 metrekarelik 21 müstakil villa da yer alıyor” diye konuştu.

Yatay konseptle tasarlanmış KÖY’ün 2,5 katlı, 6,5 metre yüksekliğinde konutlardan oluşacağını dile getiren Kahraman, müşterilere doğayla içiçe yaşam alanının sağlandığı bir yapı olacağını ifade etti.

KÖY’e bu ay itibariyle başlayacaklarını ve KÖY’ün toplamda 3 fazda gerçekleştirileceğini dile getiren Kahraman, konutların 1. fazının 2016 son baharında, toplamının ise 2018’de bitirilmesini öngördüklerini söyledi. Kahraman, KÖY’de, konutların metrekaresinin 5 bin liradan başlayan fiyattan satışa sunulacağını bildirdi.

KÖY’de, hemen her ihtiyacı karşılayacak 15 bin metrekarelik açık bir çarşının yer alacağını dile getiren Kahraman, “KÖY’de 1 anaokul, 1 ilkokul, bin 600 metrekare otopark, bin 600 metrekare kapalı spor alanı ve 400 metrekarelik kafeterya alanının yanı sıra 2 tenis kortu, 4 basketbol sahası ve 3 açık havuz yüzme havuzu yer alıyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve 3. Havalimanı’na yakın olan KÖY, Maslak’a 20 dakika, Hacıosman Metro İstasyonu’na 12 dakika, Sarıyer İDO’ya 10 dakika mesafede yer alıyor” diye konuştu.

Siyahkalem inşaat şirketi tarafından hayata geçirilen Köy hakkındaki detaylı bilgiye http://www.koy.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-mail Adresiniz Asla Paylaşılmaz. Required fields are marked *

*


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>