Siyahkalem Köy Zekeriyaköy ilk etap evlerin temeli atıldı – Emlakpencerem.com

Siyahkalem Köy Zekeriyaköy ilk etap evlerin temeli atıldı – Emlakpencerem.com

Zekeriyaköy Siyahkalem KÖY’ün, 149 dönümlük 1. etabının temelleri atıldı. Köy Zekeriyaköy’de yer alan ilk etap 462 konut, 2017’nin ilk yarısında sahiplerine teslim edilecek.

Siyahkalem tarafından İstanbul Zekeriyaköy bölgesinde Emlak Konut GYO ortaklığı ile 467.000 m2 alan üzerinde hayata geçirdiği KÖY kapsamında ilk etabı için start verildi.

Toplamda 149 dönüm üzerine inşa edilecek olan Zekeriyaköy Siyahkalem KÖY’de 462 konutun bulunduğu 1. etabın temeli, 232 adet ağacın taşınmasının ardından geçtiğimiz günlerde atıldı.KÖY’ün 1. etabında, 3 bloktan oluşan 57 apartman dairesi, 40 sıra ev, 348 adet çift Bahçe dubleks ve 17 villa yer alıyor.Farklı yaşam stillerine göre farklı tiplerde tasarlanan ve doğayla uyum içerisinde projelendirilen konutlar 2017 yılının ilk yarısında sahiplerine teslim edilecek.3 etap halinde gerçekleştirilecek ve toplam yatırım değeri 1.3 milyar TL’ye ulaşan KÖY’ün tamamında 1.167 konut ve 15.000 metrekarelik bir çarşı yer alacak.

İngiliz mimar Hopkins tasarladı

Dünyanın çeşitli ülkelerinde gerçekleştirdiği projelerle uluslararası bilinirliğe sahip, pek çok ödül sahibi İngiliz mimari grup Hopkins Architects tarafından tasarlanan KÖY’de 5 ayrı konut tipi yer alıyor.Bugün onlarca konut projesinin gerçekleştirildiği İstanbul’da, KÖY etrafı yüksek duvarlarla çevrili, yaşama alanlarından soyutlanmış bir proje olarak değil bulunduğu bölge ile organik ilişki içinde, yatay mimarinin uygulandığı bir yaşam alanı olarak tasarlandı.

2 okul ve sosyal alanlar

KÖY’de 1’i anaokul, 1’i ilkokul olmak üzere 2 okul, 1.600 m2 otopark, 1.600 m2 kapalı spor alanı ve 400 m2’lik kafeterya alanının yanı sıra 2 tenis kortu, 4 basketbol sahası ve 3 açık havuz yüzme havuzu yer alıyor.

Siyahkalem Köy Zekeriyaköy Ulaşım

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve 3. Havalimanına yakın olan KÖY, Maslak’a 20 dakika, Hacıosman Metro İstasyonu’da 12 dakika, Sarıyer İDO’ya 10 dakika mesafede yer alıyor.

Siyahkalem inşaat şirketi tarafından hayata geçirilen Köy hakkındaki detaylı bilgiye http://www.koy.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-mail Adresiniz Asla Paylaşılmaz. Required fields are marked *

*


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>